Náš příběh

První logotyp prowork.

Rok 1995 – firmu zakládají v Opavě dva jednatelé – společníci Silvie Víchová a Petr Havlena. Cílem podnikatelské činnosti je výroba a prodej kvalitního sedacího nábytku vyšší třídy, což se promítá do samotného názvu a loga firmy. Petr Havlena má na starosti kompletní technologii a výrobu, jeho společnice pak obchod a odbyt.

FullSizeRender katalog katalog

Rok 1997 – Firma se prosazuje na již obsazeném trhu velmi obtížně a hrozí jí ekonomický zánik. Společnice Silvie Vichová firmu zhruba po roce opouští. Petr Havlena se stává jediným jednatelem a 100% vlastníkem společnosti. Z posledních prostředků vydává první speciální šanon s komplexní nabídkou produktů. Firma a její produkty dokáží konečně zaujmout obchodníky i přes relativně vyšší cenu.

archiv - foto fabriky archiv-foto fabriky 2001 PROWORK projekt

Rok 2000 – Po 5 letech firma opouští nevyhovující a předražené pronajaté prostory v 3. patře vysloužilé textilky, kde byla výroba a sklady. Současně se ruší i prodejna v Opavě. Novým sídlem má být téměř stoletý chátrající areál bývalé továrny v blízkosti centra Krnova.

Exteriér Exteriér-sídlo PROWORK

Rok 2001 – Po necelém roce rekonstrukce je hlavní část areálu úspěšně přebudována, zmodernizována a připravena k ostrému provozu. Dřívější továrna na rostlinné oleje, která později sloužila i jako lékařské středisko tak po dlouhých letech opět ožívá a společnost se zároveň rozrůstá o nové pracovníky.

TUV cert Certifikát TUV ISO 9001-2000 česky

Rok 2005 – Společnost zavádí systém zaručující kvalitu v oboru vývoj, výroba a prodej kancelářských židlí vyšší kvalitativní třídy a ergonomického sedacího nábytku. Splňuje požadavky normy DIN EN ISO 9901:2000 a potvrzuje tak jednoznačné zaměření na kvalitu výroby.

THERAPIA MAXI THERAPIA MAXI ZÓNY THERAPIA MAXI

Rok 2005 – Vážná autonehoda majitele a následná bolestivá rehabilitace posunují přemýšlení o konstrukci nového sedacího nábytku do nové roviny – zdravotní prevence a minimalizace bolestivých stavů. Na základě doporučení fyzioterapeutů a vlastní dlouhodobé rehabilitaci se po roce daří majiteli sestrojit zcela unikátní řešení tvarování sedadla s tzv. biozónami, které pomáhá sedět dlouhé hodiny bez škodlivých následků. Vzniká první ergonomická židle THERAPIA MAXI.

THERAPIA LOGO

2006 – Hlavní filozofií nových židlí jsou 4 unikátní biozóny (tvarování sedáku a opěry aktivně a pozitivně působící na tělo, odtud biozóny). V tomto roce je systém 4 biozón patentován a registrována ochranná známka nové kolekce – Therapia. Autorem řesení i názvu je majitel firmy, který tak naplno využil zaměření ze svých vysokoškolských studií, jímž byla strojírenská technologie.

Therapia Body meeting room THERAPIA BODY 2008 Therapia BODY XL logo_czech_grand_design

Rok 2008 – Po prvních rychlých úspěších nového výrobku Therapia Maxi se ukazuje, že oproti běžným kancelářským židlím nabízí sice výrazně lepší zdravotní prevenci, ale nedokáže zaujmout designem. Proto je úspěšnému studiu průmyslového designu zadán náročný úkol – redesignovat existující model na líbivější, ale současně zachovat jeho unikátní zdravotní vlastnosti. Úkolu se ujímá nový nadaný designér Vladimír Žák a vzniká model Body, který později získává cenu Czech Grand Design.

logo THERAPIA vývoj loga THERAPIA

Rok 2009 – THERAPIA dostává novou tvář v podobě inovovaného loga. To vychází z červeného kříže, symbolizujícího bolest či nemoc a z modrého kříže, znázorňujícího léčení. Kombinací obou pak vzniká fialová barva a přerušení kříže v půli symbolizuje uzdravení a konec bolesti. Židle THERAPIA by tedy měly působit jako osobní terapeut, který vás neustále rovná a působí preventivně proti bolesti.

THERAPIA MINI Therapia iENERGY L Therapia iEnergy Kancelářská židle roku 2009

Rok 2010 – Vedle ergonomického hlediska stále více nabývá na významu také velikostní faktor. Postupným a velmi náročným vývojem doplňujeme další velikostní varianty – model Mini pro děti a model Energy pro ženy. Design již vzniká jako čistě firemní know how, autorem všech dalších modelu Therapia je šéfkonstruktér projektu Petr Havlena.

Norsko Švédsko 7378111558_9c345840ac_o-2

Rok 2011 – Začínáme exportovat do zahraničí – Norska, Švédska, Dánska. Therapia zde zaznamenává značný úspěch, přestože jsou skandinávské země kolébkou ergonomických židlí známých světových značek. Dokazuje tak, že splňuje velmi přísná kritéria těch nejnáročnějších zákazníků a konkuruje zavedeným značkám.

ORGATEC 2012 logo Orgatec ORGATEC 2012 stánek

Rok 2012 – Účastníme se prestižního mezinarodního veletrhu sedacího nábytku Orgatec v Kolíně nad Rýnem (Německo). V nevelkém rohovém stánku představujeme především kolekci zdravotních židlí Therapia, které zaznamenávají velký ohlas mezi odbornou i laickou veřejností.

ORGATEC stánek 2014 ORGATEC stánek 2014 SAVE YOUR BACK ORGATEC SAVE YOUR BACK

Rok 2014 – Po úspěšném představení kolekce Therapia v roce 2012 se opět účastníme největšího nábytkářského veletrhu ORGATEC v Kolíně nad Rýnem. Kromě nových modelů OPERATOR, iNET, iMEDI PRO či EXCLUSIVE představujeme kampaň SAVE YOUR BACK, která osobitě upozorňuje na nutnost ochrany zdraví při dlouhodobém sezení.

THERAPIA iENERGY 2014 Dispečerská pracoviště Dispečerská pracoviště IBC MSK - Bruta

Rok 2014 – Výrobky THERAPIA se prosazují na non-stop pracovištích s nejvyššími nároky. Prodáno 200 ks dispečerským pracovištím policie, armády a hasičů. Koncem roku získávají všechny modely kolekce THERAPIA statut individuální zdravotní pomůcky díky kladným výsledkům klinického hodnocení.

Kamion 20let Tým PROWORK

Rok 2015 – Slavíme 20 let od založení společnosti. V roce 10. výročí vzniku Therapie prodáváme 10 000. kus této zdravotní židle; za poslední rok pak tvoří modely THERAPIA 70 % veškeré produkce. Současná nabídka zdravotních židlí Therapia zahrnuje více než 20 velikostních modelů a nepřeberné množství kombinací díky rozsáhlému volitelnému příslušenství a variantám potahů.


Vyberte si a otestujte si svou židli u nejbližšího prodejce. Zvláště pak modely THERAPIA doporučujeme pečlivě odzkoušet u autorizovaného prodejce nebo se poradit o její vhodnosti se spolupracujícími fyzioterapeuty. Orientovat se můžete dle značek, které označují prodejce sortimentu PROWORK, autorizované prodejce THERAPIA či spolupracující fyzioterapeuty.

PROWORK spol. s r.o.

Jungmannova 1119/2a
Krnov, Pod Cvilínem
794 01

Telefon a Fax

+420 554 618 040

+420 554 614 725

PROWORK